Хто має складати НМТ у 2024 році
У 2024 році вступна кампанія втретє буде відбуватися за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ).
Для конкурсного відбору на бакалаврат будуть зараховуватися бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший обов’язковий предмет), математики (другий обов’язковий предмет), історія України (третій обов'язковий предмет) та одного предмету на вибір (українська література, географія, біологія, хімія, фізика або іноземна мова).
Для вступу на мистецькі та спортивні спеціальності у 2024 році абітурієнти мають пройти творчий конкурс.
Що таке національний мультипредметний тест
НМТ – це комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з чотирьох блоків:
- українська мова;
- математика;
- історія України;
- предмет на вибір (українська література, біологія, фізика, хімія, географія, іноземна мова).
Блок завдань з української мови міститиме 30 завдань: 10 завдань з вибором однієї відповіді з 4 варіантів відповідей, 15 – з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів та 5 завдань на встановлення відповідності (4 з 5).
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 45 балів. Блок не міститиме завдань для надання письмової розгорнутої відповіді.
Блок завдань з математики міститиме 22 завдання: 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 5 варіантів, 3 завдання на встановлення відповідності (3 з 5) та 4 завдання з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Учасники тестування матимуть можливість скористатися довідковими матеріалами і чернетками.
Блок завдань з історії України міститиме 30 завдань: 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 4 завдання на встановлення відповідності (4 з 5), 3 завдання на встановлення послідовності та 3 завдання з вибором 3 відповідей із 7 запропонованих.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 54 бали. Учасники тестування матимуть виконувати завдання, що стосуються історичного періоду «Історія України (друга половина XVI – початок XXI ст.»).
Блок завдань з іноземної мови міститиме 32 завдання: 5 завдань з вибором однієї правильної відповіді, 11 завдань на встановлення відповідності та 16 завдань на заповнення пропусків у тексті.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Блок не міститиме завдань з аудіювання та завдань для надання письмової розгорнутої відповіді.
Блок завдань з фізики міститиме 20 завдань: 12 завдань з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (4 з 5) та 6 завдань з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 32 бали. Учасники тестування матимуть можливість скористатися чернетками.
Блок завдань з хімії міститиме 30 завдань: 22 завдання з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 2 завдання на встановлення відповідності (3 з 5) та 6 завдань з короткою відповіддю.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 40 балів. Учасники тестування матимуть можливість скористатись деякими довідковими матеріалами і чернетками.
Блок завдань з біології міститиме 30 завдань: 24 завдання з вибором однієї правильної відповіді з 4 варіантів, 4 завдання на встановлення відповідності (4 з 5) та 2 завдання з вибором 3 відповідей із 3 груп запропонованих варіантів.
Максимальна кількість тестових балів за цей блок складе 46 балів.
На виконання тесту буде відведено 240 хвилин. Учасник тестування самостійно розподілятиме час між предметними блоками.
За якими програмами укладаються тести НМТ
Завдання національного мультипредметного тесту (НМТ) укладаються за програмами ЗНО з української мови і літератури, математики, історії України, іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, географії, фізики та
хімії, що затверджені у 2018 та 2019 роках.
Як отримати високий результат?
Для того щоб отримати високий результат, необхідно ретельно працювати над шкільною програмою з предмету, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі.
Якісно підготуватися до майбутнього тестування допоможе й самостійне тренування. Регулярно виконуючи тести ЗНО/НМТ онлайн за минулі роки, вступники зможуть повторити весь теоретичний матеріал, застосовуючи його на практиці.
Регулярне виконання тестових завдань з англійської мови онлайн, які максимально наближені до запропонованих під час реального тестування, дозволить призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестування та отримати результат, який стане перепусткою до омріяного закладу вищої освіти.